O mnie

Cześć!

Od 2018 roku zajmuję się fotografią portretową oraz szeroko pojętym reportażem. Od kilku lat jestem również związany z Ekipą GraTy (od marca 2022 już Fundacją GraTy), gdzie odpowiadam za dział fotograficzny. Fotografuję m.in. w Krośnie, Rzeszowie i Krakowie.

Swoje pierwsze poważne kroki w fotografii zacząłem stawiać dzięki podjęciu nauki na kierunku fotograficznym w krośnieńskim Studium Animatorów Kultury, gdzie zaczęło kształtować się moje, między innymi, czarno-białe spojrzenie na fotografie.

Obecnie natomiast zajmuję się zarówno fotografią portretową jak i reportażami wydarzeń, w tym fotografią okolicznością.
Poza fotografią zajmuję się również projektowaniem i składem do druku książek naukowych – jest to moja pierwsza branża, w której obracam się od 2011 roku.

Bardzo często fotografuję w czerni i bieli lub ciemniejszych kolorowych klimatach, zwłaszcza z wykorzystaniem mocnej, ciemnej czerwieni 😉

 

Prywatnie jestem niewolnikiem dwóch kotów, łazikiem beskidzkim, miłośnikiem literatury SF i fantasy, kinematografii oraz adeptem sztuk walki.

Lubię dużo wiedzieć – interesują mnie zagadnienia z zakresu historii, fizyki, biologii, anatomii, literatury, kultur i mitologii starożytnej, zwłaszcza kultury dalekowschodniej. No i lubię się też swoją wiedzą dzielić (chociaż czasem idzie to w niespodziewanym kierunku – patrz: zdjęcie obok 😉 )

Jedną z moich wielkich pasji fotograficznych jest cyjanotypia, na której uwieczniam zarówno portretowane osoby, jak i ptaki i miejsca do których trafiłem podczas swoich wędrówek.